MoveFwd

Prošli tjedan od 6.  do 9. lipnja predstavnici naše udruge dopredsjednica Dijana Petek, tajnik Filip Hohnjec te volonterka Darija Stjepčević sudjelovali su na finalnom događaju u Bugarskoj (Plovdiv) u sklopu projekta Moving Forward in Europe with Volunteering čiji je nositelj Pučko otvoreno učilište Varaždin.

Projekt MoveFwd – unutar programa Europa za građane – bavi se temom volontiranja i građanskih inicijativa u doba krize. Na događaju u Plovdivu naša dopredsjednica Dijana Petek prezentirala je našu udrugu i istakla primjere dobre prakse volontiranja u udruzi u prezentaciji pod naslovom Volontiranje u kriznim situacijama.

Predstavnici naše udruge razmjenjivali su znanja i iskustva te učili o primjerima dobre prakse, upoznali kulturne znamenitosti Plovdiva, raspravljali o volonterskom angažmanu u svim sferama života te uspostavljali temelje za buduće suradnje sa ciljem stvaranja kvalitetnijeg društva i poboljšanja položaja djece s teškoćama u razvoju i mladih osoba s invaliditetom.